Informacje o tegorocznej 310 WPP

“1. 310 WPP pod hasłem “Józef Mąż Maryi” wyruszy 6 sierpnia z Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie po Mszy św. o godz. 6.00.

2. Będziemy pielgrzymować w 22 autonomicznych grupach, za które będą odpowiadać Przewodnicy grup. W każdej grupie na dzień dzisiejszy limit wynosi 300 osób nie wliczając osób zaszczepionych pełną dawki szczepionki przeciwko COVID – 19. Autonomiczność grup będzie polegała na zachowaniu bezpiecznego odstępu pomiędzy grupami w trakcie pokonywania trasy. Na postojach poszczególne grupy będą miały wydzielone sektory do odpoczynku, noclegi ze wskazaniem na namioty również będą musiały być w wydzielonych i odrębnych gospodarstwach. Bezwzględną zasadą pielgrzymowania w tym roku jest zachowanie powyższych reguł, gdyż wg Wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku stwierdzenia u pątnika obecności wirusa SARS COV 2, cała grupa podlega tzw. kwarantannie instytucjonalnej.

Każda grupa będzie obsługiwana przez własny punkt medyczny. Główne punkty medyczne będą wyłącznie przeznaczone do celów konsultacyjnych i pomocy medycznej w poważniejszych przypadkach. Na całej trasie będą nam towarzyszyły dwa ambulanse.

3. Msze św. podczas trasy pielgrzymkowej będą sprawowane odrębnie w grupach pielgrzymkowych.

4. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywać poprzez stronę internetową: warszawa.paulini.pl w dniach od 15 do 31 lipca, natomiast w dniach 1-5 sierpnia będzie można się zapisać stacjonarnie na ul Długiej 3 w kościele OO. Paulinów w godz. od 9.00 do 19.00.

Co do wpisowego (ofiary) na rzecz pokrycia kosztów organizacji pielgrzymki:

140 zł – pierwsza osoba z rodziny

130 zł – druga osoba z rodziny

120 zł – trzecia osoba z rodziny

110 zł – czwarta osoba z rodziny

30 zł – dzieci 7 – 10 lat

bezpłatnie – dzieci do lat 6″

* fragmenty tekstu pochodzą z oficjalnej strony O.Paulinów

tam również zapraszamy na zapisy i inne oficjalne informacje  www.warszawa.paulini.pl

Możesz nas zobaczyć również na: